Filtry przeciwsłoneczne na bazie minerałów i cynku wygrywają!

Nawet gdy lato dobiega końca, nadal ważne jest Ważne jest, aby w ciągu dnia, wychodząc na zewnątrz, stosować odpowiednią ochronę. Pomimo tego, co Ci powiedziano, nadal możesz doznać poważnego oparzenia słonecznego w w pochmurny dzień.

Branża kosmetyków do opalania jest jedną z najszybciej rozwijających się, a do 2024 roku jej sprzedaż ma wzrosnąć do 25 miliardów dolarów. To nie tylko dobra wiadomość dla firm produkujących filtry przeciwsłoneczne, ale także wyraźny znak, że ludzie poważnie traktują kwestię uszkodzeń słonecznych i raka skóry.

Chociaż noszenie kremu z filtrem przeciwsłonecznym jest w dzisiejszych czasach koniecznością, czy nieświadomie używasz filtrów przeciwsłonecznych, które są dla nas szkodliwe? nas? Powoli pojawiają się informacje wskazujące na to, że niektóre z markowych znanych nam markowych filtrów przeciwsłonecznych są pełne chemikaliów i związków, które które mogą wnikać w skórę i przynosić więcej szkody niż pożytku.

W maju 2019 roku Consumer Reports (CR) opublikował artykuł, w którym stwierdza: "FDA prosi branżę filtrów przeciwsłonecznych o dostarczenie dodatkowych informacji na temat bezpieczeństwa 12 popularnych chemicznych składników filtrów przeciwsłonecznych, w tym oksybenzonu, awobenzonu, homosalatu, oktinoksatu, oktisalatu i oktokrylenu."

Dalej czytamy: "Spośród 12 składników badanych przez FDA, najczęściej wskazywanym jako potencjalnie niepokojący jest oxybenzone. Ta substancja chemiczna jest szeroko stosowana w w filtrach przeciwsłonecznych, ponieważ skutecznie chroni przed promieniami UV, które są które w większości przypadków powodują oparzenia słoneczne (UVB) i raka skóry (UVA). Około połowa z 80 balsamów, sprayów i sztyftów z filtrem przeciwsłonecznym w aktualnym rankingu CR w aktualnym rankingu CR - w tym wszystkie zalecane - zawiera oxybenzon". Wystarczy powiedzieć, że oprócz oksybenzonu, inne substancje chemiczne wymienione jako składniki aktywne w popularnych markach filtrów przeciwsłonecznych brzmią mniej niż atrakcyjnie. również.

Zrewitalizuj skórę uszkodzoną przez słońce. Instytut Dermatologii i Laseroterapii specjalizuje się w odmładzaniu skóry i resurfacingu laserowym. Przyjdź do nas już dziś na dogłębną konsultację kosmetyczną. Nasza główna siedziba znajduje się w Covinaumożliwiamy Ci wygodną wizytę. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać BEZPŁATNĄ konsultację: 888.585.3993

Powrót filtrów przeciwsłonecznych z cynkiem na bazie minerałów

Nadchodzi cynk w filtrach przeciwsłonecznych i tlenek tytanu, aby uratować dzień. Podczas gdy drogeryjne kremy przeciwsłoneczne tracą aż 90% swojej skuteczności w ciągu około godziny, nie jest tak w przypadku tlenku cynku i tlenku tytanu. Te mineralne składniki filtrów przeciwsłonecznych naprawdę wywierają wpływ na branżę kosmetyków do opalania, a ludzie wreszcie ich słuchają.

Jeśli nie było lepszego przykładu na to, jak że mineralne filtry przeciwsłoneczne są godne zaufania, dermatolodzy zalecają stosowanie tych produktów u niemowląt i dzieci. W przeciwieństwie do typowych filtrów przeciwsłonecznych w aerozolu, produkty zawierające cynk i Tlenek cynku i tytanu przylegają do powierzchni skóry i fizycznie blokują promieniowanie UV. Obecnie istnieją dwie kategorie filtrów przeciwsłonecznych: fizyczne i chemiczne.

Fizyczne filtry przeciwsłoneczne są oparte na minerałach. Są one Odbijają one promieniowanie UV od skóry, podczas gdy chemiczne filtry przeciwsłoneczne pochłaniają promieniowanie UV. Co jednak dzieje się z tymi wszystkimi substancjami chemicznymi, które nie są one wchłaniane do organizmu? Tak, i to właśnie To właśnie skłoniło dermatologów i lekarzy do zasugerowania rodzicom, by wybierali dla dzieci fizyczne, mineralne filtry przeciwsłoneczne dla swoich maluchów i dzieci.

Wracając do aktywnego składnika, oksybenzonu, który może zaburzać gospodarkę hormonalną. Po zastosowaniu te substancje chemiczne wsiąkają w skórę właściwą i szybko przedostają się do krwiobiegu. Rozprzestrzeniają się po całym organizmie, a wątroba nie przeprowadza ich detoksykacji. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że te substancje chemiczne można wykryć we krwi, moczu, a nawet w mleku matki nawet przez 3 dni po jednym zastosowaniu.

Prawdę mówiąc, samo wyeliminowanie chemicznych z filtrów przeciwsłonecznych nie chroni przed narażeniem na działanie oksybenzonu. Składnik ten występuje w wielu innych produktach, w tym w plastiku, lakierze do włosów i lakierach do paznokci. lakiery do włosów i lakiery do paznokci.

Podsumowując, czytaj etykiety i bądź świadomym konsumentem. Kupując produkty do opalania, wybieraj filtry przeciwsłoneczne z cynkiem lub filtry mineralne. produkty do opalania. Wiele firm zajmujących się ochroną przeciwsłoneczną i pielęgnacją skóry tworzy produkty Wiele firm produkujących kosmetyki do opalania i pielęgnacji skóry tworzy produkty odpowiadające zapotrzebowaniu na rynku, dzięki czemu zwiększa się wybór, a także bardziej przystępne ceny. Bez względu na wszystko, nie należy pomijać ochrony przeciwsłonecznej, gdy wybierasz się na spacer. Twoja skóra będzie Ci wdzięczna przez lat.

Rewitalizuj skórę uszkodzoną przez słońce. Instytut Dermatologii i Laseroterapii specjalizuje się w odmładzaniu skóry i resurfacingu laserowym. Przyjdź do nas już dziś na dogłębną konsultację kosmetyczną. Z naszą główną siedzibą w Covinaumożliwiamy Ci wygodną wizytę. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać BEZPŁATNĄ konsultację: 888.585.3993