Znalezienie odpowiedniego lekarza do usuwania tatuażu

Niegdyś tatuaże były trwałe. Obecnie usuwanie tatuaży jest możliwe dzięki technologii laserowej. Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może zdecydować się na usunięcie tatuażu. Można żałować tej decyzji, tatuaż może nie mieć już tego samego znaczenia lub można chcieć, aby nowy pracodawca wydał się bardziej przychylny. Aby jednak zapewnić sobie najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze leczenie, ważne jest znalezienie odpowiedniego lekarza zajmującego się usuwaniem tatuaży.

Najważniejsze rzeczy, o których należy wiedzieć, to

Czy lekarz/klinika jest certyfikowany

Sprawdź, czy lekarz lub placówka jest certyfikowana przez stan, w którym ma siedzibę. Certyfikacja gwarantuje, że technik przeprowadzający leczenie jest w pełni wykształcony i przeszkolony oraz że jest w pełni świadomy najlepszych praktyk związanych z używaniem lasera. Należy również sprawdzić, czy lekarz należy do American Society of Dermatologic Surgery, organizacji zajmującej się jakością usług i profesjonalizmem.

Specjalizują się w usuwaniu tatuaży

W ostatnich latach dokonano wielu postępów, w tym opracowano nową technologię usuwania tatuaży. Lasery chirurgiczne często mają różne ustawienia i poziomy mocy. Technik musi być wykwalifikowany i doświadczony w dobieraniu odpowiednich ustawień w zależności od koloru tatuażu, jego gęstości i rodzaju skóry. Osiągnięcie tego celu wymaga dużej praktyki. Dermatolodzy ogólni mogą nie posiadać potrzebnych umiejętności i mogą pobierać wyższe opłaty za swoje usługi. Dlatego praktyczniej jest skonsultować się ze specjalistą w sprawie laserowego usuwania tatuażu.

Typ używanego lasera

Zawsze pytaj o używany sprzęt. Należy unikać nierealistycznych twierdzeń, takich jak to, że lasery o dużej mocy usuwają tusz. Twoje ciało ostatecznie usuwa tusz; laser najpierw rozbija go na mniejsze cząsteczki. Laser & Dermatology Institute of California używa nanosekundowego urządzenia laserowego, które może leczyć tusze czerwone, żółte i pomarańczowe, a także niebieskie i zielone. Urządzenie działa na fali o długości 532 nm, dzięki czemu jest bardzo wszechstronne; krótki czas trwania impulsu poprawia usuwanie tatuażu, pozwala uniknąć uszkodzenia otaczających tkanek i zmniejsza liczbę potrzebnych zabiegów.

Bądź otwarty w kwestii swoich oczekiwań

Podczas konsultacji powiedz lekarzowi, dlaczego chcesz usunąć tatuaż. Jest to ważna decyzja. Usuwanie tatuażu może być kosztowne, a rezultaty nie zawsze są gwarantowane. Odpowiedni lekarz potrafi sprostać Twoim oczekiwaniom. Będzie także otwarcie mówił o ryzyku, o tym, czego można się spodziewać po zabiegu, i odradzał go osobom z zaburzeniami pigmentacji, aktywnym trądzikiem, zmianami skórnymi lub chorobami autoimmunologicznymi. Przed umówieniem się na zabieg laserowy należy poprosić lekarza, aby przeprowadził pacjenta przez cały proces.

Zadawaj pytania dotyczące praktyki

Należy zapytać, czy lekarz będzie obecny na miejscu podczas zabiegu. Ważne jest także, aby dowiedzieć się, czy lekarz jest certyfikowany w dziedzinie dermatologii. Przed zabiegiem należy poprosić o dokładną ocenę, jeśli taka nie jest przeprowadzana - metody leczenia i wyniki różnią się w zależności od rodzaju skóry. Ważna jest także historia choroby pacjenta. Klinika powinna przeanalizować historię choroby, aby ustalić, czy jakieś schorzenia mogą wpływać na technikę i jej wyniki. Poproś także o zdjęcia przed i po; wymierne wyniki powinny być dostępne, zanim zdecydujesz się na laserowe usuwanie tatuażu.

Konsultacja z LDI

W LDI of Covina zapewniamy bezpłatne konsultacje, dzięki czemu pacjenci wiedzą dokładnie, czego się spodziewać. Nasz lekarz zajmujący się usuwaniem tatuaży używa sprzętu, który leczy najszerszy zakres kolorów tuszu. Nigdy nie stosujemy podejścia uniwersalnego. Każdy pacjent jest leczony w oparciu o swoje unikalne potrzeby. Aby uzyskać fachowe usuwanie tatuaży przez dr Jacoba Risplera oraz najlepsze usługi dermatologiczne w południowej Kalifornii, umów się na wizytę online lub zadzwoń do nas pod numer 866-809-1102 już dziś.