Wytrzymałość medyczna - Peelingi chemiczne

Co to za skórki Jessnera?

Roztwór Jessnera zawiera po 12% kwasu mlekowego, salicylowego i resorcynolu. Kwas salicylowy jest lipofilowy, który rozpuszcza się w oleju i tym samym jest świetny do usuwania zatkanych porów u pacjentów ze skłonnością do trądziku. Roztwór Jessnera powoduje powierzchniowe złuszczanie się skóry i jest stosowany do zmniejszania nierówności tekstury, drobnych linii i zmarszczek. W głębszej warstwie skóry właściwej zachęca do produkcji kolagenu. Jessner's peeling jest łagodną do umiarkowanej formą peelingu. Jego siłę, a co za tym idzie, efekty peelingu można zwiększyć poprzez nakładanie aplikacji. Zależy to od rodzaju skóry pacjenta, stanu skóry i pożądanego rezultatu.

Co można leczyć za pomocą peelingów Jessner's peeling?

 • Uszkodzenia spowodowane przez słońce
 • Trądzik i zatkane skóry (krosty, zaskórniki i białe głowy)
 • Powiększone pory
 • Pigmentacja (plamy słoneczne, piegi i melasma)

Pacjenci, którzy nie mogą mieć tej skórki, to ci, z którymi:

 • Alergie na produkty na bazie aspiryny (salicylany), resorcynol lub kwas mlekowy
 • Stosowanie Roakutanu w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • Zapalenie skóry lub zakażenie w obszarze, który ma być leczony
 • Ciąża
 • Nieprawidłowe gojenie się ran

Ile sesji potrzebuję?

Polecamy kurs od 2 do 6 peelingów, zależy to od rodzaju skóry, stanu skóry, siły peelingu i pożądanego rezultatu.

Jakie to uczucie?

Roztwór Jessnera ma niskie pH, więc będzie trochę kłuć, ale nie będzie bolało. Przez cały czas aplikacji peelingu (10-20 minut) pacjent trzyma w ręku urządzenie, które delikatnie wydmuchuje chłodne powietrze na twarz - pomaga to zmniejszyć ukłucie.

Jak wygląda moja skóra po zabiegu?

 • Łagodne do umiarkowanych zaczerwienienia i wrażliwość (podobna do poparzeń słonecznych) trwająca od 12 do 48 godzin.
 • Skóra jest sucha i napięta
 • Mogą wystąpić pewne ciemne obszary skóry (jest to skóra przygotowująca się do zrzucenia)
 • Przez około 3-7 dni po zabiegu mogą wystąpić różne ilości łuszczących się/ łuszczących się elementów. Bardzo ważne jest, aby nie zrywać ani nie łupać skóry przedwcześnie, ponieważ może to prowadzić do długotrwałego gojenia się, a nawet powstawania blizn.
 • Makijaż jest delikatny w użyciu, choć samo nawilżanie skóry często wygląda lepiej i pomaga skrócić czas peelingu.
 • Po złuszczeniu skóra nabiera zdrowego blasku, jest delikatniejsza, gładsza i ma bardziej równomierny koloryt.
 • Ważne jest, aby chronić nową skórę przed słońcem poprzez zastosowanie szerokiego spektrum (UVA/UVB) filtru przeciwsłonecznego SPF 30+ dziennie.

Potencjalne komplikacje

 • Jeśli złuszczająca się skóra zostanie przedwcześnie usunięta, możliwe jest długotrwałe gojenie się lub infekcja, co może prowadzić do powstania blizny.
 • Możliwy wybuch epidemii opryszczki zwykłej w przypadku podatności na odleżyny zimna
 • Hiperpigmentacja (ciemniejsze obszary barwnika na skórze) trwająca od 1 do 12 miesięcy

Przygotowanie skóry

Przed wykonaniem skórki Jessner's polecamy zagruntowanie skóry aktywnymi składnikami przez co najmniej dwa tygodnie przed wykonaniem skórki. Ma to na celu maksymalizację efektów peelingu, przyspieszenie czasu gojenia i zmniejszenie ryzyka powikłań po peelingu. Podczas wstępnej konsultacji zalecamy zastosowanie specjalnego systemu pielęgnacji skóry. Pacjent po peelingu dla peelingów powierzchniowych Teraz, gdy masz już swój pierwszy peeling, jest kilka prostych kroków do wykonania po peelingu, które będziesz musiał wykonać: Należy unikać stosowania kremów nawilżających lub balsamów zawierających składniki aktywne, takie jak retinol, kwasy glikolowe, perfumy i barwniki. Używaj zalecanego produktu nawilżającego przez 3-7 dni lub do czasu, aż skóra przestanie być wrażliwa. Następnie kontynuuj stosowanie zwykłych produktów nawilżających, o ile nie zalecono inaczej. Twoja skóra będzie nieco bardziej wrażliwa na słońce, więc ogranicz do minimum ekspozycję na słońce. Proszę codziennie nosić kapelusz i filtr przeciwsłoneczny. To i tak powinna być dla Ciebie regularna rutyna! Nałóż podkład, jak chcesz. Może dojść do lekkiego zgniecenia i/lub strupienia skóry w poszczególnych miejscach. Jeśli tak, proszę nie trzeć i nie chwytać skóry, ponieważ może to spowodować powstanie blizny. Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, zadzwoń do firmy Medesthetics.

Spodziewane zmiany w ciągu najbliższych 7 do 14 dni obejmują :

Dzień 1 do 3 - Ścisła, sucha skóra z umiarkowanym zaczerwienieniem i wrażliwością Dzień 2 do 5 - Obszary skóry przyciemnionej (jest to skóra stara w przygotowaniu do złuszczania) Dzień 3 do 7 - Złuszczanie lub lekkie łuszczenie trwające od 2 do 5 dni

Produkty do pielęgnacji domu do stosowania przez kolejne 5 do 7 dni:

Dzień dobry: Cetafilowy preparat oczyszczająco-nawilżający (który dostarczymy) oraz szerokospektralny filtr przeciwsłoneczny SPF 30 Night: Środek czyszczący i nawilżający Cetaphil

Co to jest skórka TCA?

TCA oznacza kwas trichlorooctowy i jest jednym z oryginalnych peelingów odmładzających skórę. Polecany jest dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, którzy chcą poprawić stan skóry od umiarkowanych do ciężkich uszkodzeń słonecznych lub oznak starzenia.

Co może leczyć TCA?

 • Przedwczesne starzenie się pod wpływem słońca Fotostarzenie się skóry
 • Pigmentacja i piegi
 • Drobne linie
 • Niektóre rodzaje blizn potrądzikowych

Mogę dostać skórkę TCA?

Możesz nie mieć skórki TCA, jeśli masz:

 • Roakutanowe użycie w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • Zapalenie lub zakażenie skóry
 • Ciąża
 • Nieprawidłowe gojenie się ran

Ile sesji potrzebuję?

Przebieg od 2 do 4 peelingów, w odstępie 2-4 tygodni, w zależności od rodzaju skóry, stanu skóry, siły peelingu i pożądanego rezultatu.

Jakie to uczucie?

Peelingi TCA 12% mają uczucie pieczenia przy pierwszym nałożeniu, które ustępuje po kilku minutach w miarę neutralizowania. W tym czasie pacjent trzyma nad swoją twarzą urządzenie, które wydmuchuje chłodne powietrze, co znacznie pomaga w zmniejszeniu uczucia pieczenia.

Jak wygląda moja skóra po zabiegu?

 • Łagodne zaczerwienienia i wrażliwość (podobne do oparzeń słonecznych) trwające od 12 do 48 godzin.
 • Skóra jest sucha i napięta
 • Mogą wystąpić pewne ciemne obszary skóry (jest to skóra przygotowująca się do zrzucenia)
 • Przez około 3-7 dni po zabiegu będą występować różne ilości peelingu prześcieradła (np. oparzenia słoneczne).

Potencjalne komplikacje

 • Przedłużające się gojenie i infekcje są możliwe i mogą prowadzić do powstania blizny, jeśli skóra jest niewłaściwie pielęgnowana.
 • Możliwy wybuch epidemii opryszczki zwykłej w przypadku podatności na odleżyny zimna
 • Hiperpigmentacja (ciemniejsze obszary barwnika na skórze) trwająca od 1 do 12 miesięcy

Przygotowanie skóry

Przed wykonaniem peelingu TCA zalecamy, aby skóra została zagruntowana aktywnymi składnikami przez co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Ma to na celu maksymalizację efektów peelingu, przyspieszenie czasu gojenia i zmniejszenie ryzyka powikłań po peelingu. Podczas wstępnej konsultacji zalecamy zastosowanie specjalnego systemu pielęgnacji skóry.

AHA Peel

Co to jest Alpha Hydroxy Acid (AHA) Peel?

Zarówno kwas glikolowy jak i mlekowy są kwasami AHA. Kwas glikolowy znajduje się w trzcinie cukrowej, a kwas mlekowy pochodzi z mleka. Kwas mlekowy jest również dobrym środkiem nawilżającym (zwiększa poziom nawilżenia w skórze). Jest on stosowany na skórę w różnych stężeniach od 30-70% w różnych przedziałach czasowych w zależności od pożądanego rezultatu i reakcji skóry.

Jak to działa?

Rozluźnia pogrubione warstwy powierzchniowe, które wyglądają jak sucha, szorstka, łuszcząca się skóra i stymuluje produkcję kolagenu w głębszych warstwach. W miarę jak górne warstwy są osuszane, skóra staje się gładsza i zdrowsza. Peelingi AHA są stosowane w leczeniu łagodnych uszkodzeń spowodowanych przez słońce, pigmentacji i utraty elastyczności.

Co można leczyć peelingami AHA?

Linie mimiczne Punkty starzenia Trądzik pigmentacyjny

Kim są najlepsi kandydaci na skórki glikolowe/mleczne?

Wszystkie typy skóry wykazujące oznaki starzenia się lub trądziku Dobre dla osób, które nie potrzebują lub nie czują się gotowe do głębszej rewitalizacji lub silniejszych peelingów, takich jak TCA / Jessner's Lower strength peelingi są dobre dla tych, którzy nie chcą żadnych widocznych peelingów.

Ile zabiegów będę potrzebował?

Zaleca się 4-6 peelingów w odstępach tygodniowych w celu uzyskania wyraźnej poprawy.

Procedura

Procedura trwa od 10 do 20 minut. Po nałożeniu peelingu odczuwasz mrowienie, swędzenie przez kilka minut.

Jak moja skóra wygląda po nałożeniu peelingu?

Czerwień po peelingu Drobne złuszczanie się skóry przez następne 3-7 dni. Skuteczność peelingu nie jest uzależniona od stopnia widoczności peelingu.