Pielęgnacja skóry dla mężczyzn

Pielęgnacja skóry jest ważna niezależnie od tego, czy nadal starasz się zwalczać trądzik, czy opóźniać oznaki starzenia. Zdrowa skóra u mężczyzn jest możliwa dzięki sumiennemu przestrzeganiu rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych i praktykowaniu zdrowych nawyków.

Poniższe wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry dla mężczyzn pomogą Ci uzyskać zdrowszą skórę, nie zajmując przy tym zbyt wiele czasu:

Oczyszczanie

Stara rutyna polegająca na myciu skóry wodą z mydłem działa. Jednak mycie kwasem glikolowym skuteczniej usunie martwe komórki naskórka. Dobre mycie rano może Cię obudzić, a w nocy zapewni czystą skórę przed snem. Peeling złuszczający, raz lub dwa razy w tygodniu, może głęboko oczyścić skórę i pobudzić wzrost nowych komórek.

Nawilżanie

Po oczyszczeniu skóry wetrzyj w nią balsam nawilżający. Aby uzyskać najlepszy efekt, nakładaj balsam nawilżający, gdy skóra jest jeszcze wilgotna. Produkty nawilżające są niezbędne w przypadku suchej skóry zimą, a nawet latem, jeśli spędzasz dużo czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach. Jeśli masz skłonność do wyprysków trądzikowych, zastąp balsam na bazie oleju produktem na bazie wody.

Nawilżanie

Nadmiar kofeiny i alkoholu może odwodnić Ciebie i Twoją skórę. Picie dużej ilości wody, około 6-8 szklanek dziennie, pomoże utrzymać skórę nawilżoną od wewnątrz.

Prawidłowe golenie

Przed goleniem użyj ciepłej wody i środka oczyszczającego. Następnie użyj preparatu złuszczającego, aby wygładzić skórę, zastosuj olejek przed goleniem, a potem nałóż krem do golenia ruchami w górę. Dzięki temu włoski zostaną uniesione w górę i odsunięte od skóry. Maszynka do golenia powinna być czysta i ostra; wymieniaj ją co 6-8 golenia. Gol się w kierunku, w którym włoski są gładkie.

Utrzymuj właściwą dietę

Aby chronić skórę, jedz dużo warzyw i owoców bogatych w przeciwutleniacze. Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki, które mogą przyspieszać starzenie się skóry, nasilać stany zapalne i uszkodzenia spowodowane działaniem słońca. Z drugiej strony, zbyt duża ilość cukru może przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych i wyprysków. Najbardziej oczywistym źródłem cukru są desery i napoje bezalkoholowe, ale uważaj także na aromatyzowane jogurty i płatki śniadaniowe.

Zachowaj ostrożność w słońcu

Ekspozycja na promienie UV może szybko postarzać skórę, powodując zmarszczki i sprawiając, że z czasem skóra staje się mniej elastyczna. Chroń się, ograniczając ekspozycję na słońce i stosując krem z filtrem przeciwsłonecznym lub krem nawilżający z filtrem SPF 15 lub wyższym, o szerokim spektrum ochrony UVA/UVB.

Stosuj kurację przeciwstarzeniową

Krem z retinolem stymuluje produkcję kolagenu i wzrost komórek. Już po 20. roku życia zacznij myśleć o tym, aby Twoja skóra była jędrna i nawilżona. Może to opóźnić powstawanie drobnych linii i zmarszczek. Najlepiej sprawdza się połączenie retinolu i nawilżenia.

Unikaj palenia

Dym papierosowy zmniejsza ukrwienie skóry, spowalnia produkcję kolagenu i może powodować bladość, zażółcenie i bladość skóry. Może również powodować przedwczesne starzenie się skóry.

Dbaj o regularny sen

Siedem lub osiem godzin snu w ciągu nocy może zapewnić mężczyznom zdrową skórę. Choć sen nie jest bezpośrednim zabiegiem pielęgnacyjnym, to właśnie wtedy następuje naprawa komórek. Wystarczająca ilość snu każdej nocy może pomóc w walce z wypryskami, zmarszczkami i bruzdami.