Laserowe leczenie trądziku: Jak to działa?

Laserowe leczenie trądziku w Covina

Na przestrzeni lat pielęgnacja skóry znacznie się rozwinęła i dostępne są różne zabiegi, które mogą rozwiązać wiele rodzajów dolegliwości skórnych. Jednym z największych problemów w pielęgnacji skóry jest obecnie leczenie trądziku i na szczęście istnieją różne środki, które pomagają go ograniczyć. Wśród nich, laserowe leczenie trądziku zaczęło zyskiwać popularność ze względu na rezultaty, jakie przynosi.

Jak to działa?

Powszechną przyczyną powstawania trądziku jest nadczynność gruczołów łojowych, które nadmiernie produkują sebum. Chociaż skóra potrzebuje oleju, jego nadmiar może stanowić problem. Olej ten ma tendencję do gromadzenia się i zatykania porów oraz gromadzenia bakterii i martwych komórek skóry, co powoduje powstawanie trądziku. W niechirurgicznym leczeniu laserowym ciepło jest stosowane do tych gruczołów łojowych, aby je obkurczyć i zminimalizować produkcję łoju.

Inną częstą przyczyną powstawania trądziku są bakterie, które powszechnie występują w skórze. Zazwyczaj bakterie te nie są dla nas szkodliwe, ale czasami mogą dostać się do porów i zablokować dopływ tlenu do skóry. Tworzący się trądzik jest próbą wypłukania bakterii przez skórę, co pozwala zwiększyć dopływ tlenu. Dzięki zabiegom laserowym skóra zostaje dotleniona, a bakterie powodujące trądzik zostają zniszczone.

Czy terapia laserowa jest bezpieczna?

W 2002 r. zabiegi laserowe uzyskały aprobatę FDA i zostały uznane za bezpieczne do stosowania na wszystkich rodzajach skóry w leczeniu trądziku. Wielu lekarzy zaleca stosowanie leczenia skojarzonego, które obejmuje wykorzystanie lasera, a następnie kremów do skóry i innych rozwiązań, które pomagają w pielęgnacji po zabiegu i utrzymaniu czystej skóry bez trądziku.

O częstotliwości zabiegów i pielęgnacji pozabiegowej decyduje zazwyczaj dermatolog na podstawie rodzaju trądziku, jaki występuje u pacjenta, typu skóry i innych czynników, które wchodzą w grę. Sesje są również rozłożone w czasie, aby umożliwić skórze zagojenie się po pierwszej serii zabiegów laserowych.

Czy występują skutki uboczne?

Efekty uboczne stosowania laserowych zabiegów przeciwtrądzikowych są zazwyczaj niewielkie i ustępują w ciągu dnia lub dwóch. Ogólnie rzecz biorąc, mogą wystąpić następujące objawy:

  • Lekki dyskomfort
  • Tymczasowe przyciemnienie skóry
  • Minimalne zasinienia.

Należy pamiętać, że skutki uboczne mogą się zmieniać w zależności od rodzaju stosowanego leczenia laserowego. Laserowe zabiegi przeciwtrądzikowe, które są przeznaczone do pierwszej warstwy naskórka, zwykle nie powodują skutków ubocznych. Inne zabiegi, takie jak lasery wnikające głębiej w skórę, są zwykle bardziej bolesne, ale wykonuje się je przy pomocy miejscowego środka znieczulającego.

Przeprowadzanie zabiegu laserowego

Decydując się na zabieg laserowy, należy zawsze zlecać go licencjonowanemu dermatologowi. Chociaż zabiegi te są bardzo bezpieczne i niewiele może pójść nie tak, jak trzeba, lepiej być bezpiecznym niż żałować i zlecić je profesjonalistom z Laser & Dermatology Institute. Posiadają oni licencję i mają większą gwarancję, że używają czystego sprzętu i przestrzegają innych norm obowiązujących w branży.

Zaufaj Dr. Jacobowi Risplerowi i jego zespołowi w LDI, aby zapewnić rezultaty, których szukasz. Skontaktuj się z nami w naszej głównej siedzibie w Covina i porozmawiaj o swoich potrzebach podczas bezpłatnej konsultacji!