Najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej

Wśród pytań, które najczęściej zadają osoby potencjalnie zainteresowane depilacją laserową dominuje to, które dotyczy jej bezpieczeństwa. Warto zatem podkreślić, że zabieg, który jest przeprowadzony przez znakomicie przeszkolony personel kosmetyczny jest w pełni bezpieczny.

Poziom bezpieczeństwa wzmacnia obowiązek noszenia podczas zabiegu specjalnych okularów ochronnych tak przez pacjenta, jak i współpracującego z nim specjalistę, dzięki czemu nie ma mowy również o ryzyku naświetlenia oka. Jeśli zatem pacjent będzie stosował się do zaleceń osoby wykonującej zabieg, nie będzie mowy o jakimkolwiek zagrożeniu dla jego życia i zdrowia. Mówienie o tym z tak dużym przekonaniem jest uzasadnione z jeszcze jednego powodu.

Wykluczenie nawet minimalnego ryzyka zakażenia jest możliwe dzięki temu, że końcówka głowicy jest odkażana specjalnym płynem charakteryzującym się działaniem bakterio- i grzybobójczym. Sama końcówka jest zresztą wycierana również w trakcie zabiegu, dzięki czemu nie ma mowy o zjawisku gromadzenia się na niej zwęglonych włosów. Pacjenci mogą być spokojni również dlatego, że w trakcie zabiegu wykorzystywany jest wyjątkowo bezpieczny sprzęt. Laser Light Sheer Duet posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości, za którego wydawanie odpowiada U.S.FDA i który jest uznawany na całym świecie, uzyskał również certyfikację wymaganą w państwach Unii Europejskiej. Dzięki temu można powiedzieć z pełnym przekonaniem, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej bezpiecznych na świecie urządzeń tego typu. Innym pytaniem, które nurtuje osoby zastanawiające się nad przeprowadzeniem zabiegu jest to, które związane jest z jego bolesnością.

I w tym przypadku można jednak uspokoić nawet osoby najbardziej zaniepokojone, laser Light Sheer Duet gwarantuje bowiem całkowicie bezbolesną depilację laserową. Pacjenci szczególnie wrażliwi mogą zresztą zdecydować się na wykonywane przed zabiegiem znieczulenie powierzchniowe z zastosowaniem kremu Emla. Pewne wątpliwości budzi również liczba zabiegów, którym należy się poddać licząc na trwałe efekty. Każdy chciałby, aby było ich najmniej, specyfika faz wzrostu włosa sprawia jednak, że powinny odbyć się minimum 3 zabiegi.

Warto pamiętać, że mówimy o liczbie umownej, wiele zależy bowiem od indywidualnych cech skóry i ilości nadmiernego owłosienia. W tym miejscu warto też postawić pytanie o to, jak często zabieg powinien być powtarzany. Nietrudno domyślić się, że również w tym przypadku decydują cechy indywidualne, zazwyczaj jednak czas ten wynosi od 4 do 8 tygodni.