Pokonaj wypadanie włosów w naturalny sposób dzięki terapii PRP

Terapia PRP do odbudowy włosów jest nowym, niechirurgicznym zabiegiem dostępnym w Health & Aesthetics. Jest on odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wykorzystuje czynniki wzrostu zawarte w Twojej własnej krwi do stymulacji skóry głowy, aby przywrócić wzrost włosów i pewność siebie.

Od wielu lat przeprowadzamy terapię PRP w celu odmłodzenia skóry i zdobyliśmy ogromne doświadczenie. Z radością mogę powiedzieć, że pierwsza fala naszych pacjentów, którzy poddali się temu zabiegowi, osiągnęła doskonałe rezultaty.

Czym jest Terapia PRP i jak działa?

Terapia PRP (skrót od Platelet Rich Therapy) jest popularnym zabiegiem w naszej klinice. Może być ona stosowana w celu pobudzenia odnowy skóry oraz poprawy jej młodzieńczego kolorytu i tekstury. Wiele osób nie wie jednak, że może być ona również stosowana na skórę głowy jako bezpieczny i skuteczny sposób leczenia wypadania włosów.

Zabieg ten, nazywany przez media "terapią Drakuli" lub "terapią wampirów", polega na pobraniu z ramienia małej próbki krwi wielkości probówki, podobnie jak w przypadku rutynowego badania krwi. Twoja krew jest następnie rozdzielana (odwirowywana) na czerwone krwinki, białe krwinki i osocze bogatopłytkowe (PRP). Następnie nasz lekarz wstrzykuje PRP z powrotem w skórę głowy za pomocą bardzo cienkiej igły.

Komórki płytkowe zawarte we krwi wspomagają gojenie. W rzeczywistości płytki krwi wypełnione własnymi czynnikami wzrostu pacjenta są stosowane w chirurgii ortopedycznej od wielu lat. Używano ich do wspomagania gojenia kości i tkanek miękkich. Tak więc, jak widać, nauka za tym nie jest nowa. Jednak terapia PRP, stosowana na skórze głowy, stymuluje mieszki włosowe do aktywnej fazy wzrostu, co powoduje odrastanie i zagęszczanie przerzedzonych włosów.

Przez wieki mężczyźni (i kobiety) próbowali walczyć z wypadaniem włosów, wcierając w skórę głowy różnego rodzaju substancje, zazwyczaj z niewielkim lub żadnym skutkiem. Z drugiej strony, działanie PRP zostało udowodnione klinicznie, więc może to być odpowiedź, której szukałeś.

Czy PRP jest dla mnie odpowiednie?

Ważne jest, aby zrozumieć, że terapia PRP nie jest całkowitym "lekarstwem" na wypadanie włosów. To, do czego dążymy, to poprawa. Naturalnie, wyniki różnią się u różnych pacjentów, ale z reguły leczenie jest bardziej skuteczne w obszarach, w których włosy są przerzedzone. Niektóre funkcjonujące mieszki włosowe mogą być nadal widoczne, a nie całkowicie wyłysiałe.

Same zabiegi nie są bolesne. Blok znieczulający jest podawany do nerwów skóry głowy, więc nie będziesz odczuwać żadnego dyskomfortu podczas zabiegu. Zazwyczaj cały proces trwa około godziny. Obejmuje on pobranie krwi i przygotowanie serum, a następnie wielokrotne maleńkie zastrzyki w skórę głowy na poziomie słabych mieszków włosowych. Bezpośrednio po tym zabiegu można wrócić do codziennych zajęć i nikt nie będzie o tym wiedział.

Jedną z największych zalet terapii PRP jest to, że jest ona w 100% bezpieczna i naturalna. Ponieważ wykorzystuje się w niej Twoje własne osocze, które nie zostało zmodyfikowane ani zmienione, nie ma ryzyka odrzucenia. Oznacza to, że jest ona odpowiednia dla każdego. Może być bezpiecznie stosowany równolegle z innymi metodami leczenia.

Kiedy będę w stanie zobaczyć rezultaty?

Wielu pacjentów zauważa zauważalną poprawę już po jednym zabiegu. Jednak zazwyczaj zalecamy wykonanie 3-5 zabiegów w odstępie około 4-6 tygodni, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Rezultaty leczenia wypadania włosów za pomocą PRP utrzymują się zwykle od 6 do 12 miesięcy.

Jak można poprawić wyniki?

Rezultaty mogą być wzmocnione przez przyjmowanie Viviscal Professional, a także przez wykonanie zabiegu Rioblush tuż przed zabiegiem PRP.