Podstawy pielęgnacji skóry - lekcja pierwsza - porzuć krem nawilżający już teraz!

W tym roku chcemy pomóc Ci zdobyć wiedzę na temat Twojej skóry i zabiegów. Zamiast mówić Ci, które produkty są najlepsze, chcemy wyjaśnić Ci naukowe podstawy funkcjonowania Twojej skóry, ciała i narządów, aby wyjaśnić, dlaczego niektóre zabiegi są dla Ciebie odpowiednie, a co ważniejsze, dlaczego działają i dają Ci oczekiwane rezultaty. Początkiem tej serii jest nasza Seria o pielęgnacji skóry. W której badamy działanie kremów nawilżających i wyjaśniamy dlaczego uważamy, że są one w istocie drogą wszelkiego zła!

Wszyscy tam byliśmy. Skóra staje się sucha, sięgamy po te pięknie pachnące olejki do twarzy, gęste kremy nawilżające i produkty nowej ery, które obiecują nam nawilżenie skóry, redukcję linii i zmarszczek oraz pomagają nam stawić czoła światu z promienną skórą. Olejki do twarzy są często reklamowane jako sekretne eliksiry, które pomogą Ci przywrócić młodość skóry. Ale czy rzeczywiście tak jest?

Dr Zein Obagi, jeden z liderów w dziedzinie dermatologii, rozpoczął badania nad tym zagadnieniem kilkadziesiąt lat temu. Chciał zrozumieć, jak działa skóra, jakie składniki jej pomagają, a jakie szkodzą. To, co odkrył, było zdumiewające: środki nawilżające niszczą Twoją skórę.

Kiedy Twoja skóra jest sucha, wysyła sygnał z głębi skóry, aby ją nawilżyć. To właśnie wtedy skóra wysyła niezbędne składniki odżywcze i wilgoć do górnych komórek skóry, aby przywrócić jej wygląd. Jest to naturalny proces lub funkcja największego organu Twojego ciała. Jednak to, do czego uczono nas przez wiele lat, to sięganie po kremy nawilżające i nawilżanie skóry: to, co tak naprawdę robisz, stwarza cały świat problemów!

Po pierwsze, nawilżając skórę, oblepiasz martwe komórki naskórka. Zamiast tego powinniśmy zachęcać naszą skórę do ich usuwania poprzez złuszczanie. Jednak jeszcze bardziej niepokojące jest to, co zmienia się biologicznie, gdy to robimy. Komórki skóry, znajdujące się głęboko w naszej skórze, otrzymują sygnał, że powierzchnia skóry nie jest sucha i nie potrzebuje tych istotnych składników odżywczych, aby ją ponownie nawilżyć. Przestają więc pracować. Przestają wysyłać składniki odżywcze i nawilżające na powierzchnię skóry. Rezultat: funkcje skóry ulegają spowolnieniu, pory zatykają się, brak składników odżywczych prowadzi do przedwczesnego starzenia się, produkcja kolagenu i elastyny zostaje spowolniona, pojawiają się drobne linie i zmarszczki.... Lista jest nieskończona!

Rozwiązanie dr Zein Obagi jest proste. PORZUĆ KREM NAWILŻAJĄCY! Zacznij stosować aktywne składniki, które obudzą Twoją skórę, pobudzą komórki skóry do pracy i sprawią, że Twoja skóra będzie funkcjonować tak, jak powinna. Zacznij inwestować w swoją skórę, a nagrodą za to będzie zdrowa skóra, gładka, jędrna, o wyrównanym kolorycie, nawilżona i silna.