Kiedy warto zastosować fotodepilację?

fotodepilacja

Fotodepilacja rozwiązuje wiele problemów o których mówiliśmy wcześniej. Jednak na tym się nie kończy, możemy wymienić jeszcze sporo innych argumentów, a każdy z nich jest wart uwagi. Zabiegi fotodepilacji jest już dziś o wiele tańszy niż kilka lat temu, dlatego zrobił się także bardziej dostępny i polecany dla wielu osób. Sam przebieg zabiegu również się zmienił, zmieniło się także jego znaczenie oraz wymogi odnośnie pacjenta.

Jeszcze kilka lat temu zabiegowi mogły poddawać się tylko osoby z czarnymi, mocnymi włoskami, dziś wszystko się zmieniło, ponieważ dzięki nowoczesnej technologii oraz doświadczeniu w zabiegach, fotodepilacji mogą się poddać osoby z każdym typem owłosienia. Jest to bardzo duży postęp, ponieważ zwiększa liczbę osób które korzystają z zabiegu, a tym samym sprawia że ceny zabiegu są już zdecydowanie niższe niż kilka lat temu. Fotodepilacja staje się normalnym zabiegiem w naszej świadomości i możemy się z tego tylko cieszyć. Jednak żeby nie było tak kolorowo, to musimy w tym miejscu zaznaczyć, że niestety nie wszystkie miejsca mogą być poddane temu zabiegowi.

depilacja laserowa

Nadmierne owłosienie przeszkadza nam w wielu miejscach. Fotodepilacja doskonale potrafi pomóc nam z tym problemem, niestety nie może być zastosowana w niektórych, szczególnych miejscach. Należy do nich na przykład miejsce z meszkiem nad górną wargą lub brodą, ponieważ przyczyną może okazać się tutaj nadmiar hormonów, co wcześniej należy zbadać. Fotodepilacja nie jest także wskazana na usuwanie siwych włosów, ponieważ jej działanie polega na oddziaływaniu na melaninę, której brak w siwych włosach. Miejscem gdzie także są problemy z usuwaniem włosów są przedramiona, szczególnie jeśli włoski są cienkie i delikatne. Jednak przed każdym zabiegiem o zakwalifikowaniu pacjenta na fotodepilację decyduje specjalista, który poinformuje o wszystkich zastrzeżeniach i przeciwskazaniach.

Jeśli pacjent został zakwalifikowany na zabieg, to zaczynają go obowiązywać pewne reguły, których trzeba przestrzegać. W miejscu które będzie poddane fotodepilacji, skóra musi być sucha, niczym nie posmarowana i czysta. Dzień przed zabiegiem trzeba wybrane miejsce wygolić, już trzy dni wcześniej nie wolno opalać się na słońcu ani na solarium, a przez siedem dni poprzedzających zabieg nie wolno wykonać peelingu.

Po zakończeniu depilacji także trzeba dostosować się do pewnych zasad. Przez dwa tygodnie nie wolno się opalać ani stosować kosmetyków do złuszczania skóry.

Jest kilka sytuacji kiedy fotodepilacja nie jest wskazana, czyli ciąża, bielactwo, łuszczyca, przyjmowanie ziół takich jak nagietek czy dziurawiec, świeża opalenizna i użycie samoopalacza.