Jaka jest różnica między Botoxem a wypełniaczami dermalnymi?

  • Botox powstrzymuje kurczenie się mięśni, co oznacza, że zmarszczki nie tworzą się tak łatwo, gdy poruszasz twarzą.
  • Wypełniacze skórne leczą zmarszczki, które są widoczne, gdy twarz się nie porusza. Wypełniacze dodają również objętości obszarom twarzy, które z wiekiem mogą stać się puste - takim jak policzki i okolice pod oczami - aby uzyskać pełniejszy, bardziej młodzieńczy wygląd twarzy.

Zaletą wypełniaczy jest to, że mogą być stosowane do podniesienia i wypełnienia całej twarzy oraz stymulują wzrost własnego kolagenu, aby jeszcze bardziej zwiększyć pulchność skóry.

Botoks jest zazwyczaj stosowany do leczenia określonych linii i zmarszczek, a nie nadaje się do stosowania na całej twarzy.

Botox i wypełniacze dermalne: Tabela szybkiego porównania

BOTOX WYPEŁNIACZE DERMALNE
Wiek Najczęściej stosowany przez osoby w wieku od połowy lat trzydziestu wzwyż. Najczęściej stosowany przez osoby po trzydziestce i starsze.
Najczęściej leczone obszary Linie zmarszczek, linie czoła, kurze łapki, niektóre obszary w dolnej części twarzy, linia żuchwy. Wypełniacze mogą być stosowane na całej twarzy, w tym na zmarszczki wokół oczu, wydrążone policzki, linie nosowo-wargowe, opadnięte usta.
Typowi pacjenci Osoby szukające szybkiego sposobu na redukcję zmarszczek, często na specjalną okazję. Każdy, kto obawia się, że wygląda jakby się starzał. Osoby bardzo aktywne, takie jak biegacze, osoby bardzo szczupłe, które mają niski poziom tłuszczu w organizmie i w związku z tym naturalnie puste rysy twarzy.
Jak długo trwa zabieg 3-4 miesiące. Do 12-18 miesięcy.
Czas zabiegu 20-30 minut. 30-60 minut.
Inne obszary ciała, które można poddać zabiegowi Botox może być stosowany w leczeniu nadmiernej potliwości, bólów głowy i zgrzytania zębami. Może być stosowany na szyi, dekolcie, dłoniach, płatkach uszu, a teraz także na całym ciele - na przykład w leczeniu marszczących się ramion.
Kto może wstrzykiwać wypełniacze dermalne i Botox? Wykwalifikowany, doświadczony lekarz - w przypadku wstrzyknięcia przez osobę niemedyczną istnieje ryzyko infekcji, nieprawidłowości i martwicy skóry.

Czy potrzebuję botoksu czy wypełniaczy?

Będzie to zależało od rodzaju zmarszczek, które chcesz leczyć i ich umiejscowienia na twarzy. Można również zastosować połączenie tych dwóch metod.

Jeśli chcesz leczyć głębsze zmarszczki, które uwidaczniają się podczas marszczenia czoła, bardziej odpowiedni może być botoks. Jeśli chcesz leczyć zmarszczki, które są obecne niezależnie od tego, czy poruszasz twarzą, czy nie, najlepszym wyborem będą wypełniacze.

Chociaż wypełniacze można wstrzykiwać bezpośrednio w linie, samo leczenie linii może w rzeczywistości pogorszyć Twój wygląd, na przykład Twoje podgardle może wyglądać na cięższe, a kształt twarzy może się zmienić.

Wypełniacze skórne stosuje się w celu przywrócenia skórze jej naturalnej objętości, a nie w celu leczenia poszczególnych linii, jak w przypadku botoksu. Na przykład, jeśli zastosujesz wypełniacze dermalne w obszarze policzków i podbródka, możesz oczekiwać, że linie nosa do ust i ust do podbródka również ulegną poprawie.

Co sprawi, że będziesz wyglądać młodziej - botoks czy wypełniacze?

Oba sposoby mogą pomóc w uzyskaniu bardziej młodzieńczego wyglądu. Można je stosować razem z doskonałym skutkiem, ponieważ botoks może zmniejszyć zmarszczki, a wypełniacze mogą wypełnić obszary twarzy, które straciły objętość z powodu wieku, takie jak policzki i kanały łzowe (rowek, w którym spotykają się dolna powieka i policzek).

Jednak celem obu zabiegów nie jest koniecznie odmłodzenie wyglądu, lecz nadanie twarzy świeżości i odmłodzenie.

Czy wypełniacze dermalne są lepsze od botoksu?

To zależy od tego, jakich rezultatów oczekujesz i jaki obszar chcesz poddać zabiegowi.

Wypełniacze dermalne są najlepsze do wypełniania drobnych zmarszczek i dodawania objętości obszarom twarzy, które z wiekiem stały się puste. Botox jest najlepszy do leczenia widocznych pojedynczych zmarszczek.

Wypełniacze dermalne:

Leczenie zmarszczek statycznych, które są nadal widoczne, gdy mięśnie się nie poruszają, takich jak linie uśmiechu i linie pod oczami. Stosuj kwasy hialuronowe, aby dodać objętości pustym obszarom twarzy, tworząc pełniejszą, młodziej wyglądającą skórę. Leczenie zmarszczek w dowolnym miejscu na twarzy i w niektórych obszarach ciała, takich jak dłonie.

Botox i wypełniacze to nie to samo.

Botox:

Blokuje przekazy chemiczne z nerwów do mięśni, ograniczając ruch mięśni i sprawiając, że zmarszczki stają się mniej wyraźne. Ograniczony ruch utrudnia powstawanie zmarszczek podczas poruszania twarzą, nadając skórze gładszy wygląd. Jest najczęściej stosowany w górnej połowie twarzy, w celu leczenia takich obszarów jak linie zmarszczek i kurze łapki. Może być jednak również stosowany w dolnej części twarzy, np. w celu podkreślenia linii żuchwy.