Lasery CO2: możliwości praktyczne poza odnawianiem skóry

Lasery ablacyjne są stosowane w zabiegach dermatologicznych i estetycznych od ponad dwóch dekad w celu leczenia różnych problemów związanych z pielęgnacją skóry, takich jak odmładzanie skóry i redukcja zmarszczek. Jednak obecnie, dzięki doskonałej technologii laserowej Lumenis CO2, możliwości wyjścia poza codzienne zabiegi są bardzo szerokie.

Laserowa terapia napinania skóry i spłycania zmarszczek stała się jednym z pięciu najlepszych zabiegów branych pod uwagę przez pacjentów, z laserową terapią tonizującą skórę osiągającą poziom satysfakcji 90% lub wyższy. Łatwo jest zrozumieć dlaczego. Jak podsumowuje dermatolog dr Michael H. Gold, "Kliniczna medycyna oparta na dowodach naukowych wykazała wielki sukces tych urządzeń w zakresie poprawy objawów fotouszkodzeń, w tym drobnych linii i zmarszczek, dyschromii barwnikowych, a nawet rozluźnienia skóry".

Ustalenie standardów w laserach CO2

Lumenis jest postrzegany jako lider rynku w kategorii CO2, oferujący dwa nowoczesne lasery CO2: UltraPulse® i AcuPulse™. Oba są popularne w praktykach, szczególnie przy odmładzaniu skóry z frakcyjnym resurfackiem.

Podoba mu się niezrównana wysoka moc szczytowa i prędkość UltraPulse®, mówiąc "może przeniknąć głębiej niż jakikolwiek estetyczny ablacyjny laser CO2, którego używałem", podczas gdy w przypadku AcuPulse™ znalazł wreszcie system wielomodowy oferujący "wszechstronność i moc z bezpieczeństwem w kompaktowej obudowie" oraz "zdolność do skutecznego leczenia wielu najczęstszych problemów pacjentów". AcuPulse™, w cenie niższej niż UltraPulse®, jest atrakcyjnym, wszechstronnym systemem dla początkujących i ekspertów.

Jednak odmładzanie skóry nie jest jedyną możliwością przeprowadzenia pełnej ablacji i ablacji frakcyjnej za pomocą laserów Lumenis CO2. Ich moc, precyzja i wszechstronność sprawiają, że są one produktem wybieranym dla całej gamy problemów estetycznych i medycznych .....

Możliwości medyczne i estetyczne

Blizny
Dr Waibel, dermatolog, uważa, że rynek blizn jest większy niż jakikolwiek inny rynek laserów.3 "Prawie każdy na świecie ma bliznę, a większość pacjentów chce, aby były one leczone", mówi. "Rewizja blizn może cię odróżnić i powiększyć twoją praktykę."

Blizny nigdy nie mogą być doskonałe, ale ich wygląd można znacznie poprawić, aby stały się prawie niewidoczne, a lasery szybko stają się złotym standardem w zakresie poprawy blizn. Dr Waibel cytuje lasery ablacyjne frakcyjne Lumenis jako swoją podporę w leczeniu blizn, szczególnie w przypadku przerostowych oparzeń i blizn pourazowych, i powszechnie stosuje UltraPulse®.

Ona nie jest sama. Dr Matthias B. Donelan, z Massachusetts General Hospital, nie wyobraża sobie teraz leczenia blizn po oparzeniach bez lasera UltraPulse®. "Naprawia on blizny i zmniejsza potrzebę poważnej operacji", zauważa. "Uważam, że to nowy standard opieki w leczeniu blizn po oparzeniach."

Bliznypotrądzikowe
Blizny na twarzy występują w pewnym stopniu u 90% do 95% pacjentów, przy czym obie płci są dotknięte w równym stopniu. Blizny potrądzikowe mogą prowadzić do znacznych zaburzeń psychicznych.

Dr Matteo Tretti Clementoni, chirurg plastyczny, utrzymuje, że ważne jest, aby pacjent zrozumiał, że blizny potrądzikowe można jedynie poprawić, a nie całkowicie wyeliminować. Uważa on, że ablacyjny resurfacing frakcyjny przy użyciu AcuPulse™ odgrywa "naprawdę ważną rolę" i umożliwia pacjentowi "szybki powrót do życia społecznego". AcuPulse™ tworzy mikroskopijne strefy zabiegowe (MTZ), które stymulują odpowiedź na leczenie rany. Tkanka otaczająca każdą kolumnę jest oszczędzana, co ostatecznie skutkuje szybką regeneracją naskórka przy skróconym czasie przestoju i działaniach niepożądanych w porównaniu do leczenia tradycyjnymi technikami pełnej ablacji.

Blepharoplastyka
Chirurgia powiek jest wykonywana przez 90% wszystkich chirurgów plastyków1, co wymaga dopasowanego zabiegu i prawie doskonałego wyniku chirurgicznego. Dzięki AcuPulse™ i UltraPulse® firma Lumenis oferuje kompletne rozwiązanie do laserowej blefaroplastyki, łączące w sobie precyzyjne rozwiązanie nacinania z uzupełniającym resurfachem powiek.

Profesor Alina Fratila chwali urządzenie UltraPulse® za sposób, w jaki "można przywrócić młodzieńczy, naturalnie jędrny wygląd dolnej części powieki, jednocześnie zapewniając zachowanie optymalnej funkcji mechanizmu powieki".

Rozstępy
Dr Munavalli stwierdził, że leczenie rozstępów to "wprowadzanie pacjentów do gabinetu". Opowiada się on za tym, aby powiedzieć, że rozstępy są popularną skargą wśród pacjentów w mojej praktyce jest czymś w rodzaju niedopowiedzenia".

Dr Munavalli opisuje AcuPulse™ jako "urządzenie w małej obudowie, które zapewnia mocne uderzenie", ponieważ bardziej agresywne ustawienia, jakie może zaoferować, dają bardziej znaczące rezultaty przy mniejszej liczbie sesji leczenia.