Jak zadbać o usta?

pomadka do ustW codziennej dbałości o naszą cerę zapominamy niekiedy o pielęgnacji ust. A przecież naskórek na wargach jest jeszcze bardziej delikatny i wrażliwy niż skóra twarzy, podatny na wysychanie, pękanie, spierzchnięcie. Jednym ze sposobów zapobiegania nadmiernemu wysychaniu jest stosowanie leczniczych pomadek nawilżających. Chronią one usta nie tylko przed utratą wilgotności, mrozem czy wiatrem, ale także, dzięki obecności filtrów UV, przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Nawilżające pomadki zawierają ponadto cenne substancje nawilżające i natłuszczające, takie jak oleje roślinne, gliceryna, masło karite oraz składniki pełniące funkcje gojące i regeneracyjne – pantenol, woda termalna, aloes. Funkcjonalna forma, w sztyfcie i dodatek bezbarwnego lub delikatnie koloryzującego substratu sprawia, że można je stosować w każdych ilościach i okolicznościach, niezależnie od pory dnia i roku. Jeżeli mamy zamiar osiągnąć efekt regenerujący i odmładzający, a zarazem chcemy, aby usta wyglądały pięknie, sięgnijmy po pomadkę lub błyszczyk zawierający wartościowe składniki w rodzaju aloesu, oleju słonecznikowego czy ceramid, które mają działanie pielęgnacyjne.

Warto również zwrócić uwagę na obecność filtru słonecznego. Cechą charakterystyczną tego typu pomadek jest to, że w otoczce barwiącej jest rdzeń posiadający wspomniane cenne właściwości. W ramach zdrowego makijażu mamy też do dyspozycji tak zwane primery, czyli bazy pod szminkę, w których znajdują się substancje silikonowe, wygładzające wargi. Tego rodzaju baza wygładza powierzchnię ust, tworząc jednolitą, gładką warstwę, na której nałożona pomadka czy błyszczyk daje efekt lśniącej, równej powierzchni, a przy tym make up nie rozmazuje się i jest trwalszy. Nieco bardziej inwazyjny jest zabieg upiększający polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Ma on na celu korektę kształtu i konturu ust, likwidację zmarszczek. Kwas hialuronowy ma ponadto cenne właściwości zatrzymywania wody i wzmacniania włókien kolagenowych.