Cofając się o lata

Kluczowym priorytetem dla wielu moich klientów jest świetny wygląd jak na swój wiek. Zazwyczaj moi pacjenci nie chcą wyglądać dramatycznie inaczej. Chcą po prostu wyglądać świeżiej i jaśniej, w czym może pomóc delikatne i odpowiednie stosowanie zastrzyków estetycznych.

Rzeczywistość jest taka, że z wiekiem nasza skóra traci elastyczność. Linie się rozwijają, a my możemy stracić na objętości. Może to prowadzić do tego, że osoby wyglądają na zmęczone i skrzyżowane. Jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby zminimalizować skutki starzenia się skóry, w tym dobry system pielęgnacji i zawsze stosowanie wysokiej jakości kremu SPF, ale pewne pogorszenie jakości i struktury skóry jest nieuniknione. Nasza skóra traci zarówno kolagen, jak i elastynę - kluczowe składniki, które zapewniają młodzieńcze wsparcie i określenie ogólnej struktury twarzy.

Tak więc, kluczowe pytanie, które często mi się zadaje, brzmi: "Czy zastrzyki estetyczne mogą pomóc w tym nieuniknionym pogorszeniu?

Odpowiadając na to pytanie, należy zwrócić uwagę zarówno na wypełniacze skórne, jak i zabiegi zwiotczające zmarszczki, takie jak Botox®. Oba odgrywają swoją rolę w odwracaniu oznak starzenia, ale w bardzo różny sposób, więc przyjrzyjmy się obu indywidualnie.

Czym są Wypełniacze Dermalne?

Wypełniacze skórne to niewielkie zastrzyki żelu, zwykle składające się z kwasu hialuronowego, które wypełniają zmarszczki i dodają objętości tkankom miękkim. Zabieg Dermal Filler może wygładzić linie i zmarszczki, zastąpić utraconą objętość, przywrócić elastyczność i ton oraz, co najważniejsze, stworzyć naturalny wygląd i wrażenie. Kwas hialuronowy - naturalnie występująca substancja - pomaga skórze skuteczniej zatrzymywać wilgoć i tworzyć "poduszkę" dodającą objętości i wyrazistości starzejącej się skórze.

Możesz stosować wypełniacze skórne w różnych częściach twarzy: wokół oczu, policzków, ust i linii szczęki, a także wypełniacze do ust podawane bezpośrednio do tkanki ust.

Jaka jest trwałość wypełniaczy Dermal Fillers?

Zależy to od tego, jak reaguje Twój organizm i jaki kwas hialuronowy jest stosowany, ale większość wypełniaczy skórnych wystarcza na 9 do 24 miesięcy.

Czy wypełniacze Dermal Fillers mają skutki uboczne?

Jak w przypadku każdego zabiegu estetycznego w formie iniekcji, istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia efektów ubocznych po zastosowaniu wypełniaczy Dermal Fillers. Wielu pacjentów doświadcza niewielkiego krwawienia w miejscu wstrzyknięcia, po którym często następuje chwilowy i niewielki obrzęk, zasinienie, zaczerwienienie i bolesność miejsca zabiegu. Objawy te jednak zazwyczaj nie są poważne i powinny ustąpić same.

Czy preparaty wypełniające skórę bolą?

Podczas wstrzykiwania wypełniacza do twarzy może pojawić się lekki dyskomfort, ale można go zminimalizować poprzez nałożenie kremu znieczulającego przed zabiegiem.

JUVÉDERM®, jedna z marek wypełniaczy, które stosujemy w klinice, faktycznie zawiera lidokainę, która może dodatkowo zmniejszyć dyskomfort podczas zabiegu.

Jaka jest różnica między Botoxem® a wypełniaczami skórnymi?

Istnieje znacząca różnica pomiędzy Botoxem a wypełniaczami. Botox zatrzymuje małe mięśnie twarzy od wykonywania ruchów, które powodują zmarszczki, podczas gdy wypełniacze skórne pulchne od spodu zmarszczki, aby wygładzić je i promować młody wygląd. Przyjrzyjmy się kluczowym elementom zastrzyków relaksujących zmarszczki.

Co to jest Botox® lub Bocouture®?

Botox® i Bocouture® są markami formy Botuliny typu A, która jest produkowana przez bakterie clostridium botulinum.

To oczyszczone białko jest szeroko stosowane w estetyce od lat 80-tych XX wieku. Poprzez blokowanie sygnałów między nerwami a mięśniem, zmniejsza się skurcz mięśni. Oznacza to, że drobne linie i zmarszczki są wygładzone, a proces starzenia się tymczasowo zatrzymany.

Jak działa ten zabieg?

Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana do mięśni twarzy i blokuje przepływ sygnałów chemicznych z nerwu do mięśnia, powodując jego kurczenie się. Bez tych komunikatów chemicznych mięsień pozostaje tymczasowo w stanie spoczynku (zazwyczaj od 8 do 12 tygodni), aż do momentu przywrócenia przepływu tych komunikatów, gdy nowe zakończenia nerwowe są naturalnie wytwarzane przez organizm.

Toksyna botulinowa pomaga znacznie zmniejszyć ruch mięśni, które powodują linie ekspresji (lub "dynamiczne" zmarszczki mimiczne). Nie może ona powodować całkowitego zanikania istniejących linii mimicznych, ponieważ zależy to od ogólnej jakości i stanu skóry, a nie jest odpowiednią opcją leczenia linii i zmarszczek, które są obecne bez ruchu mimicznego - w obu tych przypadkach lekarz doradzi Ci najbardziej odpowiedni sposób postępowania w celu rozwiązania tych szczególnych problemów związanych z pielęgnacją skóry. Tego rodzaju zabiegi rozluźniające zmarszczki nie są zabiegiem "uniwersalnym" i ważne jest, aby zasięgnąć porady lekarza medycyny estetycznej w celu omówienia Twoich potrzeb i wymagań przed zastosowaniem jakiegokolwiek leczenia. Zastrzyki w różnych obszarach i z różnymi ilościami toksyn mogą dawać różne efekty w zakresie redukcji dynamicznego ruchu twarzy, więc zawsze należy zaufać doświadczonemu lekarzowi, który dostosuje leczenie do Twoich unikalnych i specyficznych potrzeb.

Zabiegi relaksujące zmarszczki zazwyczaj trwają około 30 minut. Efekty są zazwyczaj zauważalne od dwóch do pięciu dni po zabiegu, ale mogą trwać nawet do dwóch tygodni, aby osiągnąć ostateczny wygląd. Toksyna botulinowa jest stopniowo usuwana przez organizm w sposób naturalny i zazwyczaj zabieg musi być powtarzany co trzy do sześciu miesięcy.

Zastrzyki rozluźniające zmarszczki są tak skuteczne, że około 90% osób, które je wypróbują, decyduje się na więcej zabiegów, gdy efekty zaczną się ścierać.

Skąd mam wiedzieć, czy ten zabieg jest dla mnie bezpieczny i odpowiedni?

Zastrzyki rozluźniające zmarszczki są na ogół mało ryzykowne, a efekty uboczne bardzo nieliczne. Niewielką ilość Botulinum Toxin podaje się na uzgodniony obszar zabiegowy za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Większość pacjentów zgłasza leczenie jako praktycznie bezbolesne.

W mojej klinice bardzo poważnie traktujemy bezpieczeństwo naszych klientów. Dlatego pierwszym krokiem dla każdego, kto chce otrzymać zastrzyki rozluźniające zmarszczki jest pełna konsultacja ze mną, aby upewnić się, że jesteś odpowiednim kandydatem na Botox® lub Bocouture®.

Niezależnie od Twoich obaw i celów, dlaczego nie zamówić konsultacji z doświadczonym lekarzem, aby dowiedzieć się, jakie podejście jest dla Ciebie najlepsze. Jest to niezbędny prekursor leczenia i nigdy nie leczyłbym pacjenta bez uprzedniego przeprowadzenia dokładnej oceny skóry i złożenia pełnego wywiadu lekarskiego. Nie wszystkie produkty są odpowiednie dla wszystkich i ważne jest, aby zrozumieć, co każdy klient stara się osiągnąć i zidentyfikować wszelkie przeciwwskazania przed zaleceniem konkretnego zabiegu.