Specjalna troska o usta

Odpowiednie dbanie o usta zapewnia im odpowiedni wygląd i zmysłowość, których od nich oczekujemy. Największym problemem przy ich pielęgnacji nie Est to, czy chcemy się za to zabrać, ale czy wiemy, jak to zrobić. Właściwe działanie nie zawsze jest intuicyjne, a czasami jest wręcz zaskakujące. Najogólniej rzecz biorąc, o usta powinno dbać się na podobnych zasadach, jak w przypadku cery i figury razem wziętych. Pamiętać trzeba też o odpowiedniej ochronie ust głównie ze względu na to, że zbudowane są one z bardzo delikatnego naskórka, pod którym w dodatku nie ma ochronnej warstwy tłuszczu, przez co mróz i wiatr są dość sporymi zagrożeniami.

Jak dbanie o usta wygląda w praktyce? Zacząć warto od ćwiczeń. Gimnastyka, rozpoczęta możliwie szybko, jest znakomitym remedium na zagrożenie zmarszczkami. Jej podstawą są działania przeciwzmarszczkowe, które w swojej podstawowej wersji nie trwają dłużej, niż kilka minut każdego dnia. Powinnyśmy spędzać je przed lustrem wyraźnie wymawiając samogłoski tak, by usta mocno się napinały. Pomaga to w zwalczaniu drobnych, pionowych zmarszczek pojawiających się na ustach z wiekiem, a do tego blokuje proces opadania kącików ust. Bardzo podobny efekt przynosi częste i głośne śmianie się, a największym błędem, jaki możemy popełnić, jest robienie tak zwanych dzióbków.

Wywołują one powstawanie tak zwanych blizn papierosowych, czyli po prostu zmarszczek przypominających wszystkim, że osoba bardzo często układała usta w tej właśnie pozycji. Powiększanie jest częstym zabiegiem, który ma zagwarantować nam powab ust podobny do tego, czym może pochwalić się Angelina Jolie. Chociaż wiele osób uznaje je za mity, nie chirurgiczne zabiegi powiększania ust naprawdę działają. Swój efekt odnoszą poprzez wiązanie wody zaraz pod powierzchnią naskórka ust, dzięki czemu usta stają się pełniejsze i bardziej jędrne, ale nie zmieniają swojego kształtu.

Kosmetyki zawierające duże ilości wody podkreślają często swoje działanie wywoływaniem lekkiego mrowienia. Jest to objaw pożądanego zwiększenia krążenia w ustach. Można oczywiście zdecydować się też na zabieg chirurgiczny, za którego sprawą będziemy mieli w zasadzie dowolny efekt i utrzyma się on przez okres około sześciu miesięcy. Zabiegi chirurgiczne polegają na wstrzykiwaniu w usta specjalnych wypełniaczy modelujących kształt ust. Uważać należy trochę na kremy. Nadają się one do pielęgnacji ust znakomicie tylko wtedy, kiedy są bogate w wodę i najlepiej jest, jeśli zostały stworzone właśnie do pielęgnacji ust, czasami razem z powiekami.

Ich działanie powinno być kojące i ochronne. Powinno się unikać raczej kremów wysuszających, ponieważ ich efekt może być w tym miejscu zdecydowanie za dobry. Dobry krem poprawi miękkość ust i ich kolor. Wszelkiego rodzaju peelingi i maseczki stosować można tylko wtedy, kiedy są delikatne. Peeling jest oczywiście niezbędny, kiedy usta pękają i trzeba się spękań pozbyć, ale w takich sytuacjach, ale w takim wypadku trzeba potem koniecznie zadbać o zabezpieczenie ust albo maseczką kojąco-natłuszczającą, albo wazeliną kosmetyczną lub jej różnymi odpowiednikami o bogatszym składzie.