Powiększanie ust dzięki własnej tkance tłuszczowej

Duże i pełne usta to marzenie wielu kobiet, które uważają je za niezwykle seksowne, czarujące i uwodzicielskie. Paniom niezadowolonym ze swojego wyglądu, posiadającym wąskie wargi i opadające kąciki, poleca się przeprowadzenie zabiegu, jakim jest powiększanie ust dzięki wykorzystaniu tkanki tłuszczowej pacjenta. Uważa się go za jedną z najbezpieczniejszych metod zmieniania kształtu i rozmiaru warg, zaliczanych do popularnych zabiegów medycyny estetycznej.

Tkanka tłuszczowa pobiera jest najczęściej z brzucha lub z pośladków, czyli z tych części ciała kobiety, w obrębie których znajduje się jej najwięcej, a następnie wstrzykiwana w usta w celu ich wypełnienia. Znaczące zmiany widać już po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu, jednak w celu uzyskania trwałego efektu warto po pewnym czasie jeszcze raz poddać mu się. Dlaczego tak właściwie warto zdecydować się na zabieg, jakim jest powiększanie ust dzięki wykorzystywaniu własnej tkanki tłuszczowej? Powód jest prosty: pobierany z ciała pacjenta materiał wypełniający nie spowoduje wystąpienia żadnej reakcji alergicznej, jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku wykorzystywania sztucznych dodatków.

Co więcej, zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Nawet pobieranie tkanki tłuszczowej nie jest przez pacjenta odczuwalne i nie pozostawia śladu, chociażby w postaci najmniejszej blizny. Cały proces przeprowadzany jest po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o nawet najmniejsze nieprzyjemne uczucie.