Możliwość powikłań po zabiegu powiększania ust

powiklania - powiekszanie ustO zabiegach powiększania ust nie mówi się jako o tych, które stanowiłyby szczególnie poważne zagrożenie tak dla naszego życia, jak i dla zdrowia. Gdyby tak było, najprawdopodobniej niewiele kobiet decydowałoby się na nie. Należy jednak liczyć się z tym, że w pewnych okolicznościach może dojść do powikłań, odpowiedzialna decyzja zakłada więc zdawanie sobie sprawy i z takiej ewentualności.

Sam charakter powikłań jest uzależniony przede wszystkim od tego, na którą z metod powiększania ust się zdecydujemy, duże znaczenie ma zaś i to, jaki preparat zostanie wykorzystany w trakcie zabiegu. Pewną rolę odgrywa również doświadczenie osoby wykonującej zabieg, a także wyposażenie gabinetu, w którym ma on miejsce.

Powikłania w przypadku mikroimplantów

Wśród metod stosowanych w celu powiększania ust dużą popularnością cieszy się ta, która wiąże się z mikroimplantami. Niestety, również w przypadku powikłań mikroimplanty zajmują jedno z czołowych miejsc. Wśród tych, które pojawiają się najczęściej wymienia się: infekcje, powstawanie naczyniaków, pojawianie się ziarniaków, a także zapalenia. Mikroimplanty są też w stanie przyczynić się do martwicy części tkanek. Co więcej, po wchłonięciu fillera bardzo często stają się wyczuwalne. Pacjenci decydujący się na zastosowanie w praktyce tej metody powinni mieć również świadomość tego, że już po ich wstrzyknięciu mikroimplanty mogą się przemieszczać. Na rezultaty takiego ich zachowania się nie trzeba długo czekać, zamiast pięknych powiększonych ust zyskujemy bowiem usta nieco zdeformowane. Na szczęście, nowoczesne mikroimplanty mają znacznie lepsze parametry niż te, które stosowano do tej pory.

Powikłania w przypadku zastosowania implantów syntetycznych

Wśród zabiegów chirurgicznych związanych z powiększaniem ust dużą grupę stanowią te, w trakcie których stosowane są implanty syntetyczne. Osoby, które się im poddają zawsze muszą liczyć się z ryzykiem wystąpienia powikłań, warto mieć przy tym na uwadze i to, że postać tychże bywa dość różnorodna. Najczęściej są to stany zapalne i infekcje, z którymi mamy do czynienia przede wszystkim wówczas, gdy końce implantu okazują się być zbyt kościste lub zbyt długie w odniesieniu do jamy stworzonej przez implant. Znacznie rzadszym skutkiem ubocznym jest przemieszczenie się implantu, z powikłaniem tym mamy jednak do czynienia przede wszystkim tuż po zabiegu, z czasem bowiem implant obrasta tkanką, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zaistnienia takiej sytuacji. Należy liczyć się również z tym, że implantacja może wywoływać przebarwienia na skórze, pewnym problemem może być zaś również pojawienie się tak zwanej tkanki bliznowatej, która jednak, po pewnym czasie, może zostać usunięta.