Czego można się spodziewać podczas konsultacji w sprawie botoksu

Kluczowe punkty

Ten przewodnik krok po kroku poprowadzi Cię przez to, czego możesz się spodziewać podczas konsultacji z Botoxem. Tutaj dowiesz się więcej o następujących kwestiach:

 • Procesu konsultacji
 • Najczęstsze pytania dotyczące konsultacji z botoksem
 • Znaki ostrzegawcze związane z konsultacją
 • Gdzie można skorzystać z konsultacji z botoksem

Botox jest lekiem wydawanym wyłącznie na receptę. Oznacza to, że najpierw należy odbyć szczegółową konsultację osobistą z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej lub pielęgniarką.

Jeśli jesteś na etapie wyboru lekarza, który poda Ci botoks, przeczytaj nasz poradnik Jak znaleźć odpowiedniego lekarza do przeprowadzenia zabiegu z użyciem botoksu. Pomoże Ci on wybrać wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza.

Proces konsultacji

Podczas dogłębnej konsultacji lekarz omówi następujące kwestie:

 • Historia choroby

Lekarz weźmie od Ciebie szczegółowy wywiad medyczny. Obejmuje on wszelkie alergie, potencjalne przeciwwskazania i wszelkie poprzednie zabiegi kosmetyczne, którym byłaś poddawana. Proszę również sporządzić listę leków, które przyjmujesz.

 • Twój oczekiwany rezultat

Lekarz prowadzący omówi, jaki efekt chciałabyś uzyskać po zabiegu i jakie obszary twarzy budzą Twoje obawy. Podczas konsultacji lekarz może omówić alternatywne metody leczenia, które są bardziej odpowiednie. Może również zaproponować Ci zabiegi uzupełniające, które pomogą Ci osiągnąć oczekiwane rezultaty.

 • Szczegółowa analiza skóry

W Health + Esthetics, jako część procesu konsultacji, używamy cyfrowego systemu obrazowania skóry 3D o nazwie VISIA. System ten analizuje wiek i stan zdrowia skóry, w tym jej strukturę, linie i zmarszczki oraz zaczerwienienia. Dzięki tak szczegółowemu oglądowi skóry możemy opracować plan pielęgnacji dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Wyniki mogą wykazać, że zabiegi, takie jak np. peelingi chemiczne lub zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych, są bardziej odpowiednie dla Pani skóry niż botoks lub mogą być stosowane jako uzupełnienie zabiegu z użyciem botoksu.

 • Potencjalne ryzyko i skutki uboczne podania Botoxu

Ważne jest, aby przed zabiegiem zdawać sobie sprawę z ryzyka i skutków ubocznych stosowania botoksu. W skrajnym przypadku reakcja alergiczna na zabieg rozluźniający zmarszczki może spowodować wstrząs anafilaktyczny, jednak zdarza się to niezwykle rzadko. Bardziej powszechne skutki uboczne to lekkie zasinienia, ból głowy lub niewielki obrzęk. Więcej o skutkach ubocznych można przeczytać w naszym dziale FAQ dotyczącym pielęgnacji po zabiegu botoksem.

 • Porady dotyczące pielęgnacji po zabiegu

Zostaniesz poinformowana o tym, co powinnaś zrobić, aby zapewnić sobie jak największą skuteczność zabiegu. Szczegółowe informacje na temat postępowania po zabiegu znajdują się w naszym dziale FAQ dotyczącym opieki po zabiegu.

 • Możliwość zadawania pytań

Podczas konsultacji będziesz mieć możliwość zadawania pytań i podzielenia się obawami związanymi z leczeniem. Listę sugerowanych pytań, które należy zadać lekarzowi podczas konsultacji, można znaleźć w naszym przewodniku Jak znaleźć odpowiedniego lekarza przeprowadzającego zabieg z użyciem botoksu.

 • Czas na podjęcie decyzji

Pacjentka powinna mieć wystarczająco dużo czasu na przeanalizowanie uzyskanych informacji. Musisz podjąć przemyślaną decyzję, czy zabieg jest dla Ciebie odpowiedni. W Health + Esthetics dajemy Ci tyle czasu, ile potrzebujesz. Po konsultacji i otrzymaniu indywidualnego planu leczenia.

Po konsultacji zalecamy poświęcenie minimum 24 godzin na rozważenie wszystkich za i przeciw przed podjęciem decyzji i zarezerwowaniem terminu zabiegu. Po konsultacji otrzymasz pakiet informacyjny (zawierający broszurę, odpowiednie ulotki oraz formularz z możliwymi rezultatami i przeciwwskazaniami), który pomoże Ci w podjęciu decyzji.

 • Podpisanie formularza zgody

Ostatnim krokiem przed przystąpieniem do leczenia jest podpisanie formularza zgody. Jeden z naszych specjalistów omówi z Państwem formularz zgody i da Państwu czas na zapoznanie się z nim przed zabiegiem. Po wypełnieniu wszystkich formularzy i podpisaniu zgody, zabieg może się odbyć.

Najczęstsze pytania dotyczące konsultacji botoksowych

Ile kosztuje konsultacja z botoksem?

W Health + Esthetics szczegółowa konsultacja z Dr Rekha Tailor kosztuje 60 funtów i obejmuje szczegółową analizę skóry, pełną ocenę kliniczną oraz kompleksowy plan leczenia. Niektóre kliniki oferują bezpłatne konsultacje, ale jest mało prawdopodobne, aby podczas bezpłatnej konsultacji lekarz był w stanie uzyskać szczegółowe informacje potrzebne do osiągnięcia optymalnych rezultatów. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby bezpłatna konsultacja obejmowała na przykład analizę obrazową skóry.

Czy potrzebuję konsultacji przed zabiegiem z użyciem Botoxu?

Tak, bez dokładnej konsultacji lekarz nie będzie wiedział, jakie są oczekiwane rezultaty i ile botoksu należy podać, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Brak konsultacji jest ryzykowny również z punktu widzenia zdrowia, ponieważ lekarz nie omówi z Tobą ryzyka i skutków ubocznych ani nie będzie znał Twojej historii medycznej. Botox potrzebuje minimum trzech miesięcy, aby się zużyć, więc jeśli zaryzykujesz zabieg bez konsultacji, możesz być zmuszona do radzenia sobie z niezadowalającymi rezultatami przez dłuższy czas.

Co z konsultacją kontrolną po zabiegu?

Renomowana klinika powinna zaoferować Ci konsultację uzupełniającą, jak również konsultację przed zabiegiem. W Health + Esthetics będziesz miał pełną wizytę kontrolną 2-3 tygodnie po zabiegu. Optymalne rezultaty leczenia Botoxem uzyskuje się po 18 dniach od wstrzyknięcia. Dlatego też należy się umówić na wizytę kontrolną, aby sprawdzić, czy jesteś zadowolona z rezultatów. Wizyta kontrolna jest również okazją do przeprowadzenia niewielkiego zabiegu uzupełniającego, jeśli jest to konieczne. Również po to, aby sprawdzić, czy nie wystąpiły żadne efekty uboczne. W Health + Esthetics nie ma opłat za wizyty kontrolne.

Znaki ostrzegawcze konsultacji

Poniżej znajdują się czerwone flagi wskazujące, że lekarz, z którym masz do czynienia, może nie być najlepszym rozwiązaniem dla udanego zabiegu z użyciem botoksu:

 • Konsultacja nie jest z wykwalifikowanym lekarzem przepisującym, który będzie zarządzał leczeniem.
 • Bezpłatne konsultacje mogą być kuszące, ale często nie obejmują szczegółów niezbędnych do podjęcia świadomej decyzji o leczeniu. Po bezpłatnej konsultacji może pojawić się dodatkowa presja na zakup leczenia.
 • Jeśli konsultacja odbywa się w miejscu innym niż kliniczne, na przykład na imprezie poświęconej botoksowi, w salonie pielęgnacji paznokci lub u fryzjera, nie jest to odpowiednie środowisko do przeprowadzenia zabiegu medycznego.
 • Jeśli zaproponowano Ci zabieg bez dogłębnej konsultacji. Jest mało prawdopodobne, że uzyskasz pożądane rezultaty. Może to być również niebezpieczne, ponieważ nie będzie się znało historii choroby.